Другий етап соціального проекту «Мобільна культура» — програму «За кермом: мобільну безпеку увімкнено!»

Наявність мобільного телефону в автомобілі надає багато переваг, однією з яких, поза всяким сумнівом, є можливість зв’язку з екстреними службами у випадку дорожньо-транспортної пригоди. У той же час, користуватися мобільним телефоном під час водіння автомобіля без спеціальної гарнітури «hands free» небезпечно. Навіть якщо Ви уважні й обережні за кермом, розмова по мобільному телефону може відвернути Вашу увагу від ситуації на дорозі і призвести до непоправного.

Дотримуючись таких елементарних правила безпекивикористання мобільних телефонів під час водіння автомобіля, Ви не тільки убезпечите себе і навколишніх, але й зможете запобігти можливій трагедії:

 1. По можливості, утримуйтеся від розмов по мобільному телефону під час водіння.
 2. Перед запуском двигуна, ми рекомендуємо Вам переводити телефон у беззвучний режим чи скористатися послугою «Голосова пошта».
 3. Якщо Вам необхідно відповісти на дзвінок або передзвонити, знаходячись за кермом транспортного засобу:
 • використовуйте гарнітуру «hands free»;
 • постарайтеся звести розмову до мінімуму і попередьте співрозмовника, що Ви за кермом і повинні закінчити розмову якнайшвидше;
 • відразу завершіть дзвінок у тому випадку, якщо розмова є для Вас відволікаючою, емоційною або неприємною.
 • Ніколи не відсилайте SMS і не переглядайте мобільний контент під час водіння.
 • Не записуйте повідомлення і не дивіться на номери викликів.
 • Використовуйте мобільний телефон для того, щоб подзвонити за екстреними номерами.
 • Використовуйте мобільний телефон, щоб допомогти іншим в аварійних ситуаціях.
 • Водії! Необхідно розуміти, що для того, щоб повністю убезпечити себе та оточуючих від яких-небудь негативних наслідків, одержавши вхідний дзвінок чи при необхідності подзвонити, потрібно зупинити Ваш транспортний засіб, здійснити паркування, здійснити розмову і лише після цього продовжити рух.

  Чому б не здійснити паркування Вашого транспортного засобу і не поговорити досхочу по мобільному телефону, замість того, щоб витрачати енергію і концентруватися одночасно на водінні і розмові?

  Довідка

  Нові Правила дорожнього руху України (від 01.01.2002, п. 2.9 д) забороняють водію під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

  Чинним законодавством України не забороняється використання спеціальних автомобільних наборів, що дозволяють розмовляти по мобільному телефону, не займаючи рук. У той же час, фахівці попереджають, що розмови по мобільному телефону, навіть якщо Ви не тримаєте його в руці, у чотири рази збільшують ймовірність ДТП.

  З більш детальною інформацією з цього питання Ви можете ознайомитися: